Jest taka sprawa, że trzeba pomagać ;D Niestety nie wszystkie psiaki mają tyle szczęścia co moje, czy twoje. Dlatego razem z innymi psimi blogerami ruszamy z akcją Projekt Prezent. Razem z Wektorem i Hakerem wybraliśmy dwóch podopiecznych Psa na zakręcie, czyli skrzydła fundacji Azylu pod Psim Aniołem, którym bardzo chcemy pomóc i potrzebujemy waszego wsparcia.

Tarys - Projekt Prezent
Tarys

Tarys został zgłoszony do gminnej przechowalni jako bezdomny. Został odłowiony i trafił do boksu. Wyglądał strasznie – brak sierści, skóra twarda z ranami, pomarszczona, był też bardzo wychudzony. Na szczęście przygarnęli go wolontariusze Psa na zakręcie. Tarys został szczegółowo przebadany i okazało się, że ma nużycę. Zastosowane leczenie sprawiło, że futerko odrosło i na jakiś czas jego stan zdrowia się poprawił. Niestety psiak znów bardzo szybko stracił włosy. Po kolejnych kompleksowych badaniach wykryto atopię, chorobę wymagającą leczenia sterydami. Atopia to przewlekła choroba, której nie da się wyleczyć, można jedynie łagodzić jej objawy.

Tarysowi na pewno przyda się:

  • leki – Encorton, Vetoskin, Dermafit, Bravecto na 38kg
  • smakołyki,
  • zabawki,
psotka Projekt prezent
Psotka

Drugi psiak, któremu chciałabym pomóc to 8 letnia Psotka. Sunia przeszła już dwie mastektomie. Niestety guzy nie dają za wygraną i uporczywie odrastają. W tej chwili ma 2 guzki, które póki co nie rosną. Na początku sunia była wycofana i niepewna siebie. Teraz jest radosna, pełna chęci do życia i spragniona kontaktu z człowiekiem. Psotka jest wielkim fanem tenisa 😀 Na widok piłeczki od razu ubywa jej lat. Psotka jest stworzona dla spokojnej rodziny i nie wymaga długich spacerów. To typowy kanapowiec, który bardzo potrzebuje własnych ludzi do kochania.

Psotka na pewno ucieszy cię z:

  • smakołyków,
  • zabawek (uwielbia piłeczki 😉
projekt-prezent_b

Regulamin akcji Projekt Prezent 2016:

1. Akcja trwa od 28/11/2016 do 16/12/2016.

2. Osoby biorące udział w akcji to osoby prowadzące blogi: makulscy.com, Zamerdani, Piesologia, Prawieowczarkowelove, Przez świat z labradorem, Pufoświat, Ja, Frelka, Oto Janka, West Wkurzony i Bohun Pies oraz fanpage na facebooku Kiara i jej człowieki i Co boli Border Coli? Na potrzeby akcji wszyscy wyżej wymienieni będą dalej nazywani blogerami.

3.Blogerzy biorący udział w akcji wybrali psiaka (bądź psiaki) przebywającego pod opieką fundacji/hoteliku/domu tymczasowego, którego chcą wspomóc zbierając najpotrzebniejsze dla niego (czy nich) produkty/rzeczy.

4. Każdy z blogerów na swoim kanale zamieścił informacje o produktach/rzeczach, które zbiera dla wybranego psiaka.

5. Możesz się przyłączyć do akcji przekazując podarunek dla wybranego psiaka na ręce blogera, który prowadzi zbiórkę. Paczkę możesz przesłać pocztą, kurierem, czy paczkomatem na adres blogera (sam pokrywasz koszt przesyłki). Możesz dokonać zakupu w sklepie internetowym i zamówić przesyłkę na adres blogera. Możesz również umówić się z blogerem na odbiór osobisty, bądź ustalić inny sposób odbioru paczki – po prostu napisz do wybranego blogera!

6. W trakcie trwania akcji bloger kilkukrotnie zamieszcza zdjęcia otrzymanych podarków na swoim fanpagu.

7. W ciągu tygodnia po zakończeniu akcji bloger przekazuje wszystkie zebrane produkty i rzeczy opiekunom wybranego psiaka.

8. Opiekun psiaka zamieszcza zdjęcia wszystkich otrzymanych produktów/rzeczy i upublicznia je na swoim kanale, bądź przekazuje do upublicznienia blogerowi.

9. Zbiórka jest dobrowolna. Bloger nie czerpie z tego tytułu ŻADNYCH korzyści materialnych.

Wszystkie osoby, firmy i instytucje które chciałyby przekazać prezenty dla Tarysa i Psotki proszę o mail na adres: piesologia@gmail.com w temacie wpiszcie proszę „Projekt Prezent”. Jeśli z jakichś przyczyn nie możecie zrobić psiakom choćby małego prezenciku zajrzyjcie na wydarzenie akcji na Facebooku i udostępnijcie je swoim znajomym. Mam nadzieję, że razem uda nam się odmienić los Tarysa i Psotki.