Po serii vlogów na kanale Piesologii najczęśniej pojawiającym się pytaniem było to o imię szczeniaka. Jak zapewne pamiętacie z wcześniejszego postu, mam spore problemy z wymyślaniem psich imion. Żadne nie wydaje mi się dość dobre, a tu jeszcze trzeba wymyślić imię, które będzie pasowało do szczeniaka, będzie oddawało jego charakter, ale nie będzie zbyt podobne do imienia drugiego psa.

Problem częściowo rozwiązuje imię, które pies ma zapisane w rodowodzie. W przypadku mojego szczeniaka miot był na literkę X i psiak nazywa się X-Ray of Atria Cordis. Naturalnym odruchem byłoby wołanie na psa Ray, ale w praktyce jakoś się to nie sprawdza… Szukałam więc dalej. Prawda jest taka, że gdy szczeniak trafił do mojego domu nie byłam zdecydowana jak go ostatecznie nazwać. Chodziło mi po głowie mnóstwo opcji, a znajomi i rodzina podrzucali co raz to nowe propozycje. Na fanów na kanale też zawsze można liczyć 😉
Ostatecznie zdecydowałam się na imię Haker. Spełnia wszystkie kryteria, ma dwie sylaby, jest dźwięczne, łatwo je wymówić, fajnie się kojarzy i nie jest zbyt podobne do imienia Wektor. Jedynym podobieństwem jest literka “k” w środku i “r” na końcu 😛 Na początku imię Haker plątało się z imieniem Wektor i powstawał z tego Hektor…ale szybko udało mi się przyzwyczaić do Hakera:)
Ciekawa jestem jak podoba wam się imię Haker i duet Wektor & Haker? Jak nadawaliście imiona swoim drugim, trzecim i kolejnym psom? Staraliście się, by do siebie pasowały, czy chcieliście, by każdy pies nazywał się zupełnie inaczej?