KONG Wubba Wet

Wektor został zaproszony przez NaszeZoo.pl do akcji testowania produktów. W ramach akcji dotarła do nas tajemnicza paczka – niespodzianka, a w niej bardzo fajna zabawka KONG Wet Wubba  NaszeZoo nie mogło lepiej trafić. Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad kupnem tej właśnie zabawki.

KONG Wubba Wet
KONG Wubba Wet w pełnej okazałości

Firma KONG specjalizuje się w produkcji bardzo wytrzymałych zabawek dla psów. Na pewno większość z was zna klasycznego, czerwonego KONGa, do którego można schować smakołyki, dając psu zajęcie na długi czas. KONG wyprodukował różne wersje tej kultowej zabawki:Snugga Wubba (pluszowa zabawka dla szczeniąt), Wubba Friends (z głowami pluszowych zwierzaków) Wubba Ballistic Freinds (z głowami nylonowych zwierzaków), Wubba Weaves (ze sznurkiem) i Wubba Wet (przeznaczona do zabawy w wodzie i na śniegu).

KONG Wubba Wet
„Weźmy nową zabawkę na ząb..”
KONG Wubba Wet
„Poobgryzajmy też macki”
KONG Wubba Wet
„Chyba mam nową, najulubieńszą zabawkę!”

Wubba Wet jest wykonana z wytrzymałego neoprenu. W środku znajdują się dwie piłki, mniejsza twardsza, oraz większa nieco bardziej miękka. Zabawka zakończona jest czterema „mackami” idealnie sprawdzającymi się podczas zabawy w przeciąganie, oraz podczas rzucania i aportowania. Wubba Wet dostępna jest w dwóch rozmiarach L (30cm dla psów o wadze 15-30kg), oraz XL (40cm dla psów o wadze 25-40kg). My dostaliśmy rozmiar L i uważam, że jest to odpowiedni rozmiar dla psiaka wielkości wyżła.

KONG Wubba Wet
„Sprawdźmy jeszcze..”
KONG Wubba Wet
„…jak to jest z tą wytrzymałością”

Dodatkowo Wubba Wet występuje w trzech kolorach żółtym, zielonym i pomarańczowym. My dostaliśmy do testowania zabawkę w kolorze żółtym, z czego się bardzo cieszę. Po pierwsze psy najlepiej widzą kolor niebieski, oraz właśnie żółty. Ponadto zabawka jest dobrze widoczna dla człowieka zarówno w trawie, jak i na powierzchni wody. Dlatego szukając zabawek dla Wektora zawsze staram się, by były w kolorze żółtym.

KONG Wubba Wet
Co wygra Wubba Wet, czy kaczki?

Dla mnie dużą zaletą zabawki jest brak piszczałki. Nie należę do osób, które lubią piszczące zabawki. Poza tym Wektor jest bardzo energicznym psem i łatwo „nakręca się” podczas zabawy. Obawiam się, że piszcząca zabawka mogłaby sprawić, że Wektor odleciałby gdzieś… poza naszą orbitę… i ciężko byłoby sprowadzić go z powrotem na Ziemię.

Wubba Wet jest idealną zabawką do wody. Łatwo się nią rzuca i jest dobrze widoczna. Dodatkowo zabawka całkiem dobrze unosi się na wodzie i nie ma szans, że sama zatonie. Jest też wystarczająco duża, miękka i łatwa do złapania w wodzie dla psa. Może więc z powodzeniem służyć jako aport, lub zachęta przy nauce pływania. Po skończeniu zabawy można ją opłukać w wodzie, zostawić na kilkanaście minut i jest praktycznie sucha.Wektor, gdy tylko zobaczył nową zabawkę, oszalał na jej punkcie. Od razu zajął się odgryzaniem metki… A później było już tylko szaleństwo… podrzucanie, podgryzanie, łapanie w locie, tarzanie z Wubbą. Taka śliczna nowa zabawka! I ten kolor! Oczywiście musieliśmy natychmiast pójść do pobliskiego jeziorka, by przetestować Wubbę Wet w akcji. Sprawdziła się świetnie i mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim tę zabawkę. Zobaczymy ile czasu z nami wytrzyma. Wubba dla szczeniąt wytrzymała jakieś pół roku intensywnego użytkowania. Muszę też przyznać, że szczenięce zęby Wektora nie dały jej rady, ale gdy trochę podrósł… rozszarpał zabawkę na strzępy. Klasyczny Kong jest z nami od początku i dzielnie się trzyma. Zobaczymy na jak długo starczy nam Wubba Wet. Po pierwszym, intensywnym spacerze wygląda prawie jak nowa. Oby tak dalej 😉