Zastanawiasz się nad jakąś fajną aktywnością dla ciebie i twojego psa? Nad czymś, co będzie rozwijać i uspokajać psa, oraz sprawi wam sporo frajdy? Jeśli tak, to tropienie może okazać się idealnym pomysłem. Tylko jak zacząć? Jakiego sprzętu używać? Jak prawidłowo nauczyć psa tropienia? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w książce Bogusława Górnego pt. “Nowoczesne szkolenie psów tropiących”

 

"Nowoczesne szkolenie psów tropiących" recenzja

 

Po przeczytaniu tej lektury będziecie dokładnie wiedzieli jak wybrać szczeniaka do pracy węchowej, jak szkolić szczeniaka i psa dorosłego, jakimi metodami możecie pracować z psem, jak motywować psa do poszukiwań, jak odpoczywać z psem na śladzie… Książka podzielona jest na część bardziej teoretyczną, z której dowiecie się o teorii zapachu, metodach pracy, sprzęcie itp oraz część praktyczną podzieloną na trening podstawowy i zaawansowany. Wszystko jedno, czy dopiero zaczynacie pracę węchową ze swoim psem, czy macie już jakieś doświadczenie. Ta książka na pewno usystematyzuje waszą wiedzę, zrewiduje wasze metody pracy z psem. Ci bardziej zaawansowani dowiedzą się jak pracować na długim, lub starym śladzie, jak układać ślepe odcinki i ślady zwodnicze, jak tropić na śniegu i innych podłożach… i wiele więcej.

 

"Nowoczesne szkolenie psów tropiących" recenzja
"Nowoczesne szkolenie psów tropiących" recenzja

 

Bardzo podoba mi się w tej książce to, że każdy etap nauki jest bardzo dokładnie omówiony i czytelnie zilustrowany. Zdjęcia i ilustracje są świetnym uzupełnieniem tekstu. Dzięki nim wszystko staje się zdecydowanie prostsze.
Ciekawym rozdziałem jest też ten z pytaniami od czytelników. Autor odpowiada w nim na najczęściej zadawane pytania i rozwiewa masę niejasności. Na końcu książki znajdziecie też dodatek z kartą oceny postępów w treningu, oraz testami dla kandydatów na psy ratownicze.

 

"Nowoczesne szkolenie psów tropiących" recenzja

 

"Nowoczesne szkolenie psów tropiących" recenzja

Po przeczytaniu “Nowoczesnego szkolenia psów tropiących” ma się ogromną ochotę ruszyć w teren z psem i tropić 🙂 Książka jest świetnie napisana i uzupełniona pięknymi zdjęciami i czytelnymi ilustracjami. Polecam ją serdecznie wszystkim właścicielom psów. Praca węchowa to świetny rodzaj aktywnego spędzania czasu z psem. Zwierzak uruchamia swój najlepszy zmysł, czyli węch, oraz intensywnie używa całego mózgu. Przez co po treningu mamy psa zmęczonego, ale też wyciszonego i zadowolonego. Ponieważ nie mam się do czego w tej książce przyczepić, przyznaję jej pięć gwiazdek w moim prywatnym, subiektywnym rankingu.

★★★★★