W ostatnią sobotę odbyła się w Warszawie pierwsza Ogólnopolska Konferencja Behawioryzmu Zwierząt organizowana przez Forum Media Polska. Miałam ogromną przyjemność wygłosić dwa wykłady na temat “Etapów rozwoju psa, ze szczególnym uwzględnieniem okresów lękowych i zasad postępowania z psem w poszczególnych stadiach rozwoju” oraz “Przeglądu dostępnych rozwiązań w postępowaniu z psem nadpobudliwym”.

Wśród pozostałych prelegentów wystąpili:

Katarzyna Bargiełowska, która opowiadała o kryteriach oceny zachowań psów oraz o noseworku.

Sylwia Karkowska, która mówiła o wpływie opiekuna na zachowanie psa.

dr. n. wet. Tomasz Nowak, który podczas swojej prelekcji opowiadało o kontrowersjach związanych ze sterylizacją i kastracją psów.

Paulina Ziółkowska, która w bardzo fajny sposób przybliżyła temat dominacji oraz komunikacji u spów.

dr n wet. Wojciech Adamski, który przybliżył temat żywienia naturalnego.

oraz gość z Czech – Jiří Ščučk, który poruszył temat profilaktyki zachowań agresywnych.

W konferencji wzięło udział ponad 400 uczestników wśród których przeważali behawioryści, lekarze weterynarii, trenerzy, właściciele hotelików, wolontariusze pracujący w schroniskach oraz studenci. Duża sala wykładowa znajdująca się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego pomieściła wszystkich bez problemu. Organizatorzy zadbali o prawidłowe nagłośnienie, dwa ekrany rozmieszczone tak, by wszyscy uczestnicy mogli bez problemu oglądać prezentacje, przerwy kawowe i obiadowe. Wszystko było zorganizowane bez zarzutu. Uczestnicy dostali drobne upominki od organizatorów i sponsorów.

W przerwie pomiędzy wykładami organizatorka akcji Karmimy Psiaki przedstawiła pokrótce ideę sklepu, z którego całkowity dochód idzie na pomoc bezdomnym psiakom. Według mnie super sprawa i na pewno warto się w tym sklepie zaopatrywać.

www.facebook.com/BehawioryzmZwierzat

Z mojej strony chciałam bardzo serdecznie podziękować organizatorom za zaproszenie. Uczestnikom chciałam podziękować za tak liczne przybycie. Wiem, że na sali były osoby, które śledzą mój blog oraz kanał na youtube. Bardzo fajnie było was spotkać na żywo i porozmawiać. Mam nadzieję, że będzie więcej takich okazji. Mam również nadzieję, że konferencja się wam podobała i że wynieśliście z niej dużo informacji, które będziecie mogli zastosować w swojej codziennej pracy z psami.