
Blog Piesologii obchodzi właśnie swoje ósme urodziny! 🎉
Nasza piesologiowa rodzina to już ponad 159 000 subskrybentów na YouTube oraz ponad 587 000 osób czytających mój blog w tym roku. Mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie nas coraz więcej. Im więcej osób świadomie szkoli i wychowuje swoje psiaki, tym lepiej 🙂 Możecie oczywiście dołożyć do tego swoją cegiełkę, polecając moje wpisy i filmy swoim znajomym. Za wszystkie polecenia z góry bardzo dziękuję!
Z filmów, które opublikowałam w tym roku, najchętniej oglądany był ten, w którym komentuję TikToki z agresywnymi psami. Mówię w nim sporo o sygnałach uspokajających, grożących i o tym, jak uniknąć pogryzienia przez psa. Temat jest bardzo ważny, dlatego cieszę się, że tak dobrze go przyjęliście.
Drugi najchętniej oglądany film również dotyczył psiego zachowania. We wpisie jak śmieją się psy obalałam mity związane z psią mową ciała. Jeśli widzieliście ten film, to zapewne już wiecie, że rozmerdany ogon wcale nie musi świadczyć o psim szczęściu. Otwarty pysk, czy szczerzenie zębów w szerokim uśmiechu również nie może być utożsamiane z psim uśmiechem. Jak więc śmieją się psy? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, zapraszam was do obejrzenia odcinka na ten temat. 😉
Trzecie miejsce na podium najchętniej oglądanych filmów z tego roku zajmuje film o tym, jak reagować, gdy do twojego psa podbiega inny pies. Problem podbiegaczy, czyli psów puszczonych luzem bez kontroli swoich opiekunów, jest niestety dość powszechny. Świadczyć o tym może choćby tak duże zainteresowanie tym tematem na moim kanale. Mam nadzieję, że mój wpis i film sprawią, że będziecie lepiej radzić sobie w sytuacji, gdy do waszego psa nagle podbiega obcy pies. Mam też nadzieję, że mniej osób będzie bezmyślnie puszczać swoje psiaki luzem, bo „chcą się tylko przywitać” i przecież „nic nie zrobią”.
Z okazji ósmych urodzin zorganizowałam na moim kanale na YouTube live, który możecie zobaczyć poniżej. Rozmawialiśmy sobie między innymi o tym, jak reagować, gdy nasz pies podczas spaceru rzuca się na innego psa, czy o tym, jak prawidłowo socjalizować szczeniaka z innymi psami. Poruszyliśmy też ważny temat obrony zasobów przez psy.
Dajcie znać w komentarzach, jakie jeszcze treści chcieliby widzieć na moim blogu? Jestem bardzo ciekawa, czego wam brakuje i o czym chcielibyście więcej się dowiedzieć.
Na koniec ogromne podziękowania dla wszystkich moich widzów i czytelników. Bez was, waszego zaangażowania i wsparcia, nie byłoby Piesologii. Dziękuję i mam nadzieję, że spędzimy razem jeszcze wiele wspaniałych lat. 😀
Graatulację
Dzień dobry.
Jestem właścicielką , a raczej współwłaścicielką , owczarka niemieckiego /wzięty ze schroniska /. Jest to dwuletnia suka pełna godności. Reina /bo tak ma na imię/ była szkolona przez Panią Kasię z bardzo dobrym skutkiem. Za najważniejszy sukces w tym szkoleniu uważam przestawienie mojego myślenia odnośnie zachowań Reiny i co za tym idzie zrozumienie intencji psa i zachowań , którymi pies chce nam coś powiedzieć. Warto poznać „psią duszę”. A gdy rozumiemy się nawzajem z własnym psiakiem to znaczy , że żyjemy w przyjaźni. Dziękujemy ,Pani Kasiu, za odkrycie nam psiej psychiki i charakteru Reiny w trakcie ćwiczeń praktycznych. Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji 8 urodzin Piesologii. Marta i Krzysztof
Bardzo dziękuję! Praca z Wami i z Reiną była czystą przyjemnością. 🙂