Dokładnie wczoraj Wektor skończył osiem lat. Tym samym powoli staje się psim seniorem. Widzę to czasem w jego zachowaniu. Coraz częściej oszczędza energię w ciągu dnia. Podczas spacerów porusza się już częściej kłusem niż szalonym galopem. Szybciej się męczy i więcej odpoczywa. Nadal jednak pozostaje ciekawskim i radosnym psiakiem. Uwielbia się bawić, węszyć i poznawać nowe miejsca.

W starszych psach najpiękniejsze jest dla mnie to, jak wspaniale potrafią się dostosować do naszego trybu życia. Taki ośmioletni pies jest już dobrze ułożony i wie, jak działa ludzki świat. Wie jakie zasady w nim panują i jak się zachować w każdej sytuacji. Dzięki temu życie z takim psem jest dużo łatwiejsze niż zmaganie się z energią szczeniaka, czy hormonami psiego nastolatka.

Bardzo się cieszę, że Wektor jest nadal szczęśliwym, pełnym energii, poczucia humoru i przede wszystkim zdrowym psem. Mam nadzieję, że tak będzie jeszcze przez wiele lat!

100 lat dla Wektorka!

P.S. Oprócz ósmych urodzin Wektora jest jeszcze jeden powód do radości. Do końca roku 2022 Kurs Luźna Smycz Online oraz Kurs Przywołanie Online możecie kupić o 50 zł taniej! Być może będzie to fajny pomysł na prezent dla was albo dla waszych znajomych, którzy w świadomy sposób chcą szkolić swoje psiaki.