piąte urodziny Wektora

Niedawno blog Piesologii obchodził swoje piąte urodziny, a tu nadszedł czas na świętowanie piątych urodzin Wektora. Zbieżność dat nie jest tu przypadkowa. To właśnie pojawienie się Wektora w moim domu zainspirowało mnie do rozpoczęcia pisania tego bloga. Później powstał kanał na Youtube i tak się to wszystko zaczęło rozwijać. Jeżeli treści, które publikuję tu i na kanale są dla was ciekawe i wartościowe, to możecie podziękować za to Wektorowi 😉

Ten rok minął mi i Wektorowi bardzo dobrze. Latem pojechaliśmy sobie na nasze pierwsze, wspólne, zagraniczne wakacje do Czech. Podziwialiśmy tam przepiękne Teplické oraz Adršpašské skály, a całą naszą przygodę opisałam oczywiście na blogu.

Często pytacie mnie, czy z kilkuletnim psem można pracować? Czy można go jeszcze nauczyć nowych poleceń? Odpowiedź brzmi – TAK. Uważam, że nie tylko można, ale nawet trzeba uczyć psa nowych rzeczy. Dzięki temu zaspokajamy jego naturalne potrzeby umysłowe i walczymy z nudą. Dlatego też oprócz szlifowania tego co Wektor już zna uczyliśmy się nowych rzeczy takich jak np. sztuczka „omiń”. Sporo też pracowaliśmy nad poprawą szybkości wykonywania poleceń.

Najbardziej jednak cieszy mnie fakt, że Wektor jest zdrowym i pogodnym psiakiem, który na co dzień nie sprawia większych problemów. Życie z takim przyjacielem to prawdziwa przyjemność. Mam nadzieję, że potrwa ona jak najdłużej.

100 lat Wektorku <3