Pamiętam, że w podsumowaniu zeszłego roku pisałam, że był to dla mnie wyjątkowy i ważny rok…i oczywiście tak było, ale 2016 pobił chyba wszelkie rekordy. W dzisiejszym wpisie postaram się krótko opisać, co przyniósł mi 2016 rok i jakie mam plany na 2017.

Drugi pies w domu

Pojawienie się Hakera było niewątpliwie jednym z ważniejszych wydarzeń ubiegłego roku. We wrześniu 2016 kupiłam drugiego psiaka i nic już nie jest takie jak przedtem. Wektor i Haker dogadują się świetnie. Wektor okazał się być troskliwym opiekunem i cierpliwym nauczycielem. Haker, jak na szczeniaka, jest nad wyraz spokojny i poważny. Według mnie każdy szczeniak ma wbudowaną w siebie jakąś super-moc. Coś co wyróżnia go spośród innych szczeniąt, jeśli chodzi o zachowanie i co bardzo łatwo w psiaku wzmocnić odpowiednim treningiem. U Wektora było to siadanie i patrzenie się na przewodnika. Robił to bez komendy, sam z siebie – bardzo przydatna super-moc ;D Haker z olbrzymią łatwością odpuszcza. Potrafi bez problemu zostawić wygrzebany ze śmieci „skarb”, lub oddać ukradzionego kapcia. Czy muszę dodawać, że wymienił już wszystkie zęby i nic w zasadzie nie poniszczył w domu? No po prostu szczenię – ideał ;D

Blog i kanał Piesologii

Drugi rok z rzędu udało mi się prowadzić zarówno blog, jak i kanał Piesologii i uważam, że jest to jeden z największych sukcesów tego roku. Każdy kto prowadzi bloga wie, ile to pochłania czasu i pracy. Przy moich wszystkich obowiązkach nie jest wcale takie oczywiste, czy nowy wpis pojawi się na blogu i czy nowy filmik zostanie zmontowany na czas. Ale udało się 😀 Cieszy mnie to ogromnie zwłaszcza, że widzę po waszych komentarzach i mailach jak ważnym dla was miejscem w sieci stała się Piesologia. Statystyki też nie kłamią i pokazują, że jest was co raz więcej i więcej z czego ogromnie się cieszę:D W 2016 roku przeprowadziłam blog „na swoje” czyli zmieniłam stronę z bloggera na WordPress’a. Było przy tym sporo pracy i nerwów, ale udało się. Blog jeszcze nie wygląda w 100% tak jak bym tego chciała, ale możecie być pewni, że będę nad nim pracować i go rozwijać.

Warsztaty, seminaria i szkolenia

Planowałam nieco więcej szkoleń w tym roku, ale niestety ze względu na inne zajęcia nie udało się tego postanowienia zrealizować w takim zakresie w jakim bym chciała. Byliśmy tylko na jednych poważnych warsztatach i były to „Klasy komunikacji” prowadzone przez Wojciecha Radomiaka i Paulinę Ziółkowską z Talking Dogs. Wektor miał też okazję trochę potropić z warszawską grupą tropiącą na zajęciach mantrailingu. Na przyszły rok jesteśmy już pozapisywani na różne seminaria, warsztaty i kursy, więc mam nadzieję, że nadrobimy zaległości.

Psia szkoła i Psie Przedszkole

W ubiegłym roku spełniło się moje największe marzenie i udało się ruszyć ze szkoleniami dla psiaków. Wiosną 2016 poprowadziłam zajęcia dla pierwszej grupy Psiego Przedszkola i Psiej Szkoły. Niezwykłą przyjemność sprawiały mi spotkania z kursantami i podglądanie, jak z lekcji na lekcję ich psiaki uczą nowych komend. Psy, które nie potrafiły się skupić na zajęciach i na początku cały czas szczekały, wypadały najlepiej na sprawdzianie końcowym. Psy, które za żadne skarby świata nie chciały bawić się z właścicielami, pod koniec kursu szarpały zaciekle zabawki i aportowały piłki. Szczeniaki oswajały się z windą, jazdą metrem, z obcymi ludźmi, a nawet z kozami. Jednym słowem, cuda się na tych kursach działy 😉 Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli równie dużo zabawy i że wy równie dużo z moich kursów wyciągniecie dla siebie i dla waszych psiaków.

Plany na przyszły rok

Obawiam się, że rok 2017 będzie jeszcze bardziej przełomowy i jeszcze bardziej nafaszerowany różnymi psimi wydarzeniami, niż wszystkie ubiegłe lata. Plany na kolejny rok są tak śmiałe, że boję się o nich pisać. Na pewno w przyszłym roku będę chciała:

  • wziąć udział w większej ilości różnych ciekawych wykładów, seminariów, warsztatów itp. Na część już się pozapisywałam 😀
  • kontynuować pracę węchową z psami
  • wznowić zajęcia Psiej Szkoły i Psiego Przedszkola od wiosny 2017
  • prowadzić i rozwijać blog i kanał Piesologii. Mam plany na kilka ciekawych niespodzianek dla was…nowe cykle, konkursy, nowi ciekawi goście na kanale…ale o tym szczegóły zdradzę nieco później. Na pewno będę chciała poświęcić więcej czasu i uwagi na rozwój kanału i bloga.
  • i wiele, wiele więcej…

Najbliższym planem na rok 2017 jest startujące już w styczniu Wyzwanie Piesologii. Jeśli jeszcze nie wiecie o co chodzi, zajrzyjcie tu. A jeśli jeszcze się nie zapisaliście, kliknijcie tu. Mam nadzieję, że będziecie mieli masę zabawy wykonując poszczególne zadania i że przy okazji dowiecie się czegoś nowego o sobie i o waszych psiakach.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

Kasia 🐾 Wektor  🐾 Haker 😀