Dzięki wam blog piesologia.pl ciągle się rozwija. W mijającym 2018 roku odwiedziło mnie ponad 360 000 unikalnych użytkowników (to trzy razy więcej niż rok temu!), a kanał Piesologii na Youtube zyskał ponad 31 000 nowych subskrybentów. W tej chwili jest nas już ponad 66 000! Najpopularniejszymi filmami w tym roku były:

 • jak nie głaskać psa?
 • jak widzą psy?
 • jak obcinać psu pazury?
 • Napisy

  pomogliście mi dodać większość napisów do moich filmów. Jestem wam za to niezmiennie wdzięczna. Dzięki waszej pomocy osoby niesłyszące i niedosłyszące mogą korzystać z moich porad, co ogromnie mnie cieszy. Gdybyście mieli ochotę pomóc mi dodawać napisy do filmów, to szczegółową instrukcję jak to zrobić znajdziecie tu. Zostało jeszcze kilka filmów bez napisów np:

 • jak nie głaskać psa?
 • jak widzą psy?
 • kastracja za i przeciw
 • nie skacz na mnie! siedem sposobów na spokojne powitania
 • Wyzwania Piesologii

  W ubiegłym roku tradycyjnie już udało mi się zorganizować dla was dwa bezpłatne Wyzwania Piesologii. W trzeciej edycji Wyzwania ponad 2700 osób pracowało nad zdolnościami węchowymi swoich psiaków, uczyło je nowych sztuczek i dowiadywało się wielu przydatnych informacji na temat komunikacji człowieka z psem. W czwartej edycji Wyzwania było nas już ponad 3800. Była to edycja wyjątkowa, bo zgodnie z waszym życzeniem, jednotematyczna. Tym razem przez całe Wyzwanie skupialiśmy się na jednym temacie – wyciszaniu psa i nauce samokontroli w codziennych sytuacjach.E-book „jak uspokoić psa?”

  Czwarta edycja Wyzwania Piesologii zmotywowała mnie do napisania nowego bezpłatnego e-booka „Jak uspokoić psa?” w którym nie tylko omawiam przyczyny nadpobudliwości, ale też opisuję szereg praktycznych ćwiczeń, które pomagają uspokoić psa. E-book przesłałam już wszystkim osobom zapisanym na mój newsletter. Jeśli jeszcze was tam nie ma, to tu można się dołączyć. Warto czasem zerknąć na maile, które do was wysyłam, bo oprócz informacji o nowościach na blogu i kanale Piesologii, znajdziecie tam informacje o nowych kursach i różne fajne niespodzianki (np. darmowy e-book i superfajne konkursy ;P).

  Mantrailing

  podsumowanie roku 2018 (facebook.com/scentmasterpl)[/caption]

  W 2018 roku udało mi się spełnić jeden z zeszłorocznych celów, czyli powrót do bardziej regularnych treningów mantrailingu z Wektorem i Hakerem. Mantrailing, zwany też tropieniem użytkowym, to sport kynologiczny polegający na szukaniu przez psa „zaginionego” człowieka i zidentyfikowanie go na końcu śladu. Treningi udało nam się wznowić dzięki warszawskiej grupie tropiącej Scent Master. Przez całą wiosnę, lato i jesień psiaki miały masę frajdy z dodatkowej pracy nosem na świeży powietrzu 😉

  Wakacje z psami

  podsumowanie roku 2018

  Jestem przeszczęśliwa, że w ostatnie wakacje udało mi się pojechać z psiakami nad polskie morze. Dla Hakera było to pierwsze spotkanie z tak dużą wodą i taką ilością piasku ;P Szczegółową relację z naszych wakacji znajdziecie tu.

  Europejska Wystawa Psów Rasowych

  podsumowanie roku 2018

  Mijający rok to również Europejska Wystawa Psów Rasowych, która odbyła się w podwarszawskim Nadarzynie. Podczas czterech dni wystawy prezentowano kilkanaście tysięcy psów ze wszystkich uznanych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną FCI ras. Moją relację z tego niezwykłego wydarzenia znajdziecie tu.

  Konferencje

  podsumowanie roku 2018

  Po raz kolejny miałam olbrzymią przyjemność wygłosić prelekcję na III Ogólnopolskiej Konferencji Behawioryzmu Zwierząt. Tym razem konferencja była poświęcona zachowaniom reaktywnym i agresywnym, a moje wystąpienie dotyczyło przyczyn tych zachowań u psów. Ogromnie się cieszę, że mogłam poznać część z was podczas tego wydarzenia. Kilka znajomych twarzy pojawiło się też na seminarium dr. Amber Batson „Pies reaktywny” oraz na II Międzynarodowej Konferencji dotyczącej szkolenia zwierząt ATM2018.

  Mam nadzieję, że przyszły rok będzie równie udany, jak ten mijający. Chciałabym w natłoku obowiązków znaleźć czas na kontynuowanie mantrailingu i noseworku z Wektorem i Hakerem. Mam nadzieję, że znajdę też czas na szkolenie siebie. Konferencje, seminaria i warsztaty dają mi nie tylko masę nowej wiedzy na temat psów, ale dają też niezłego kopa do dalszej pracy 😉 Oczywiście przygotowuję dla was nowe wpisy na blog i filmy na kanał Piesologii na Youtube. Planuję też kolejne edycje Wyzwania Piesologii. Mam nadzieję, że będą one dla was ciekawe i przyczynią się do lepszego zrozumienia waszych pupili. Szykuję też dla was też nowy kurs Przywołanie Online, konkursy z fajnymi nagrodami i wiele więcej 🙂

  Na koniec tego wpisu chciałabym życzyć wam i waszym psiakom wszystkiego najlepszego w nowym 2019 roku. Oby Sylwester przebiegał u was spokojnie i możliwie cicho, a nowy rok dał wam wiele satysfakcji z opieki nad waszymi najlepszymi czworołapymi przyjaciółmi.