Być może niektórzy z was zauważyli już zakładkę „kursy” w głównym menu, a w niej nową pozycję” kurs luźna smycz online”? Stworzyłam go z myślą o wszystkich osobach, które chciałyby, ale z jakichś przyczyn nie mogą wziąć udziału w warsztatach luźnej smyczy, które organizuję w Warszawie. Niektórzy mieszkają w innym mieście, innym nie pasują terminy, jeszcze inni mają zaplanowane w tym czasie wakacje lub inne wyjazdy. Kurs luźna smycz online jest dla was idealnym rozwiązaniem. Prowadzony jest całkowicie przez internet, a dostęp do kursu dostajecie na zawsze. Przez to możecie ćwiczyć w swoim tempie, kiedy tylko chcecie i gdziekolwiek jesteście.

Dla kogo jest ten kurs

Kurs luźna smycz online powstał z myślą o opiekunach psów, które ciągną podczas spacerów jak lokomotywy lub są reaktywne i wyskakują do innych psów. Jeśli wasz pies nie potrafi kontrolować emocji na spacerze, w domu jest aniołkiem, a na spacerze zamienia się w szatana, to kurs jest dla was. Dużo wyniosą też z niego właściciele szczeniaków, którzy od małego chcą uczyć psiaki chodzenia na luźnej smyczy. Niektóre psy mają odwrotny problem. Zapierają się podczas spaceru, siadają, kładą się i nie chcą iść dalej. Ten problem też jest poruszony w kursie luźna smycz online.

Ten kurs zdecydowanie nie jest kursem podstaw posłuszeństwa. Nie rozwiąże też problemów agresji czy nadmiernej lękliwości u psa. Tu niezbędna jest konsultacja z doświadczonym behawiorystą. W kursie nie poruszam tematu chodzenia z psem bez smyczy, przywołania itp. Nie znajdziecie w nim też wskazówek odnośnie przygotowania psa do wystaw czy nauki chodzenia na ringówce.

Jak wygląda kurs luźna smycz online?

Kurs składa się z dwunastu następujących lekcji:

1. Wstęp
2. Sprzęt spacerowy
3. Dlaczego pies ciągnie
4. Skupienie uwagi na przewodniku
5. Opanowanie emocji przy wychodzeniu na spacer
6. Jak być przewodnikiem psa
7. Struktura spaceru
8. Komunikacja za pomocą smyczy
9. Nauka rezygnacji
10. Mijanie innych psów
11. Agresja smyczowa
12. Podsumowanie

W każdej lekcji znajdziecie krótki wstęp oraz filmy. Łącznie kurs zawiera 30 filmów, które trwają ponad 170minut. Filmy powstały specjalnie na potrzeby kursu i nie były nigdzie wcześniej publikowane. Opowiadam w nich o teorii i praktyce nauki chodzenia na luźnej smyczy. W filmach znajdziecie kilkanaście ćwiczeń pokazujących krok po kroku jak należy pracować z własnym psem. Omówiłam też szczegółowo najczęściej popełniane błędy. Dzięki temu wasze treningi będą jeszcze bardziej efektywne. Starałam się, żeby każdy temat zawarty był w osobnym filmie tak, abyście nie musieli tracić czasu szukając interesującego was fragmentu.

Tak wygląda fragment przykładowej lekcji kursu

Czego można się nauczyć

Chciałam, żeby kurs kompleksowo rozwiązywał problem ciągnięcia na smyczy. Dlatego też zaczynam od omówienia sprzętów spacerowych. Jakie są plusy i minusy różnych modeli obroży, szelek czy smyczy? Jak dopasować je do gabarytów psa? I co wybrać jeśli pies ma już wyrobiony nawyk ciągnięcia na smyczy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w kursie.

Poznacie też pięć powodów, dla których psy ciągną, co pomoże wam dobrać odpowiednie metody dalszej pracy. Nauczycie się skupiać uwagę psa na sobie podczas spacerów nawet przy różnych rozproszeniach. Dowiecie się jak opanować emocje psa przed wyjściem z domu i w trakcie samego spaceru. Nauczycie się też jak być najlepszym przewodnikiem psa i jak sprawić by chciał za wami podążać. Opanujecie trudną sztukę komunikacji z psem za pomocą smyczy. Nauczycie psiaka rezygnacji ze śmieci znalezionych na spacerze ,ale też innych psów czy obcych ludzi. Poznacie również zasady spokojnego mijania się z innymi psami. Będziecie też wiedzieć czym jest tzw. agresja smyczowa i jak jej uniknąć.

Rezultaty

W zeszłym roku prowadziłam bardzo intensywne warsztaty luźnej smyczy. Trwały one zaledwie cztery lekcje, a oto jakie wyniki udało się uzyskać ich uczestnikom

Jeśli rozpoznajecie w waszych psach Terrę, Ediego lub Melę to ten kurs jest właśnie dla was.

Opinie

Uczestnicy Wyzwania Piesologii mieli już okazję przetestować kurs luźnej smyczy online i oto ich opinie:

Gdzie można się zapisać?

Strona do zapisów znajduje się tu.

Wystarczy wybrać pakiet kursu i dokonać płatności. Po zaksięgowaniu płatności wysyłam link strony do logowania oraz niepowtarzalny login i hasło.

Czym różni się pakiet standard od premium?

Pakiet standard daje wam dostęp do wszystkich materiałów kursu. Pakiet premium oprócz dostępu do wszystkich materiałów umożliwia też konsultacje mailowe ze mną. Możecie mi przesyłać swoje pytania oraz filmiki z treningów. Po dokładnym ich przeanalizowaniu wskażę wam co robicie dobrze, a co można by jeszcze poprawić. Ilość pakietów premium jest ograniczona do 10szt.

Jak długo będzie trwała sprzedaż kursu luźna smycz online?

Sprzedaż kursu rusza dziś i potrwa przez najbliższe dwa tygodnie, czyli do 23.12.2017r. Być może kurs luźnej smyczy online okaże się dobrym pomysłem na prezent dla was albo kogoś bliskiego? Jeśli tak to zapraszam do zapisywania się już teraz. Kolejna edycja kursu ruszy dopiero na wiosnę 2018r.