To nie żart, już pierwszego kwietnia ruszam z nowymi kursami grupowymi 😀 Oprócz dobrze znanego Psiego Przedszkola i Psiej Szkoły otwieram dla was dwa nowe kursy: warsztaty klikerowe oraz zabawy węchowe. Zajęcia będą odbywały się jak w zeszłym roku w weekendy, ale będą też grupy zorganizowane w tygodniu, więc mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jesteście z Warszawy lub okolic serdecznie zapraszam do zapisywania się na kursy korzystając z formularzy zamieszczonych na poszczególnych stronach kursów.

Psie Przedszkole

Ruszają zapisy na nowe kursy

Zajęcia dla szczeniaków do 6 miesiąca życia, choć im wcześniej zaczniecie pracę z psami tym lepiej. Pierwsze miesiące życia psa są bardzo ważne w jego rozwoju i rzutują na całe jego życie. Na naukę komend, czy sztuczek nigdy nie jest za późno. Jednak braki w socjalizacji na wczesnych etapach życia są praktycznie nie do odrobienia w przyszłości. Dlatego na zajęciach skupiamy się głównie na prawidłowej socjalizacji. Szczeniaki będą miały okazję poznać inne psy i zwierzęta domowe, oswoją się z komunikacją miejską i dziwnymi dźwiękami. Właściciele maluchów będą mieli okazję uzyskać odpowiedzi na wszystkie dręczące ich pytania odnośnie wychowania szczeniaka. Nauczą się też prawidłowo odczytywać sygnały wysyłane przez psy i lepiej z nimi komunikować. Na zajęciach uczymy się też podstaw posłuszeństwa, oraz wielu rozwojowych gir i zabaw dla szczeniaków. Pracujemy w małych grupach, dzięki czemu mogę podczas zajęć poświęcić swoją uwagę każdemu szczeniakowi. Tu znajdziecie więcej informacji na temat Psiego Przedszkola.

Psia Szkoła

Ruszają zapisy na nowe kursy

Zajęcia dla psiaków młodych i dorosłych, które ukończyły pół roku. Na zajęciach Psiej Szkoły pracujemy nad podstawowym posłuszeństwem. Uczymy psiaki takich komend jak: siad, waruj, komenda zwalniająca, na miejsce, zostaw, przywołanie, chodzenie na luźnej smyczy, równaj i noga oraz spokojne mijanie innych psów. Te zajęcia to też świetna okazja, by lepiej poznać swojego psa i nauczyć się z nim lepiej porozumiewać. Nauka podstawowych komend może wydawać się łatwa, jednak diabeł tkwi w szczegółach. Czasem złe naprowadzenia psa, brak precyzji, złe wyczucie czasu, czy nieprawidłowe zaplanowanie sesji szkoleniowej, może sprawić, że całe szkolenie nie będzie przynosiło oczekiwanych efektów. Dlatego w Psiej Szkole pracujemy w małych grupach, co daje mi możliwość pokazania każdemu uczestnikowi różnych sztuczek i tricków przyspieszających szkolenie. Praca w towarzystwie innych psów daje też świetną możliwość przećwiczenia poszczególnych komend w rozproszeniach. Tu znajdziecie więcej informacji na temat Psie Szkoły.

Warsztaty klikerowe

Ruszają zapisy na nowe kursy

To nowość, na którą zapraszam wszystkie psiaki i ich właścicieli. Ostatnio głośno jest o metodzie klikerowej i o tym jak przyspiesza i usprawnia ona szkolenie psów. Klikać każdy może, jednak jak to robić, by miało to sens dla psa i przynosiło pożądane efekty podczas szkolenia… to już nie jest takie oczywiste. Podczas warsztatów poznacie plusy i ograniczenia metody klikerowej. Zdobędziecie wiedzę i umiejętności niezbędne przy pracy z klikerem. Wasze psiaki nauczą się kilku nowych sztuczek i rozwiniemy ich kreatywność. Poznacie też wiele fajnych gier i zabaw, w które będziecie mogli bawić się z psami w domu. Tu znajdziecie więcej informacji na temat warsztatów klikerowych.

Zabawy węchowe

Ruszają zapisy na nowe kursy

To kolejna nowość, którą wprowadzam dla was w tym roku. Węch jest mało docenianym przez nas zmysłem, jednak dla psów świat zapachów jest niezwykle bogaty. Zabawy węchowe pozwalają nam wejść w ten psi świat i poznać naszych pupili nieco lepiej. Większość zabaw można spokojnie wykonywać w domu gdy właściciel lub pies jest chory i aktywne spacery są niemożliwe. Uruchamiając psi nos aktywujemy cały jego mózg i stopniowo uczymy psa rozwiązywać co raz trudniejsze łamigłówki. Praca umysłowa świetnie wycisza aktywne psy, poprawia samoocenę u psów niepewnych siebie i lękliwych, jest też świetnym zajęciem utrzymującym aktywność mózgu u psów starszych. Podczas zajęć dowiecie się jak samodzielnie wykonywać różnego rodzaju zabawki dla psów. Nauczycie się też “czytać” swoje psy i poprawicie wzajemną relację. Tu znajdziecie więcej informacji na temat zabaw węchowych.

Konsultacje indywidualne

Ruszają zapisy na nowe kursy

Dla osób, które mają problemy ze swoimi psami nadal będę prowadzić konsultacje indywidualne. Jeśli twój pies nie potrafi sam zostać w domu, ciągnie na smyczy do innych psów lub ludzi, nadmiernie szczeka, nie słucha cię na spacerach, załatwia się w domu, goni samochody, boi się głośnych dźwięków, broni miski, jest agresywny, lub ma inne problemy behawioralne, zgłoś się do mnie. Podczas indywidualnej konsultacji będę miała możliwość porozmawiać z tobą i poobserwować trochę twojego psa. Postaram się dojść do przyczyn jego niepożądanego zachowania i zaproponuję ci  skuteczne metody pracy, które zniwelują złe zachowanie. Tu znajdziesz więcej informacji na temat konsultacji indywidualnych.