Książka “Szczenię doskonałe” wpadła mi w ręce z oczywistych względów 😀 Niewątpliwie mój szczeniak musi być “doskonały” ;D Książkę czyta się dość łatwo i przyjemnie.

"Szczenię doskonałe" recenzja książki

 

Dowiemy się z niej co nieco o poszczególnych stadiach rozwojowych szczeniaka, o jego postrzeganiu świata, o tym jak ważna jest odpowiednia socjalizacja, jak psiaka szkolić, uczyć czystości itp. Przedstawiona też została w niej charakterystyka najbardziej popularnych ras. Psy zostały opisane pod względem przeznaczenia, cech charakterystycznych, wymagań w domu, potrzeb socjalnych oraz uporu i aktywności. Są to opisy dość dyskusyjne, nie wszystko bowiem zależy od rasy psa. dwa psy tej samej rasy, nawet z tego samego miotu, mogą mieć zupełnie inną aktywność, czy potrzeby socjalne… no ale powiedzmy, że dla osób, które o danej rasie nie wiedzą nic daje to jakiś pogląd.
"Szczenię doskonałe" recenzja książki
Ciekawy jest za to fragment dotyczący tego jak pies postrzega świat. Pokazane jest spektrum kolorów jakie widzi pies. Są to głównie kolory niebieski i żółty. Warto o tym pamiętać na przykład podczas kupowania zabawek dla psa 😉 Omówione jest też jaki kąt widzenia ma pies, jak widzi ruch oraz jak widzi w ciemności.

 

"Szczenię doskonałe" recenzja książki

 

Jest to typowy poradnik dla właścicieli szczeniaków i to właścicieli raczej początkujących. Wiedza w nim
zawarta jest bardzo ładnie i kolorowo podana, ale nie jest zbyt głęboka. Jeśli przygotowujesz się do opieki nad pierwszym w twoim życiu szczeniakiem, polecam tę książkę. Jeśli masz już jakieś doświadczenie w opiece nad psiakami, nie za wiele się z niej dowiesz. Dlatego też oceniam książkę na 3 gwiazdki, czyli książka dobra 😀 (Gdybym była początkującym psim opiekunem pewnie dałabym 4 gwiazdki 😉

 

★★★✰✰

PS. Ponieważ to moja pierwsza (ale na pewno nie ostatnia) recenzja książki, przybliżę nieco moją punktację.

★★★★★ książka super ,wybitna, polecam wszystkim
★★★★✰ książka bardzo dobra, ale ma mały minus

★★★✰✰ książka dobra, warta polecenia
★★✰✰✰ książka przeciętna, słaba raczej nie polecam
★✰✰✰✰ książka zła, nie godna polecenia
✰✰✰✰✰ książka fatalna, odradzam wszystkim, kto mógł coś takiego napisać?!?