Czas leci jak szalony. Aż trudno mi uwierzyć, że minęły już trzy lata od powstania Piesologii. Z tej niezwykłej okazji ogłosiłam niedawno konkurs i najwyższa pora go rozstrzygnąć. Prosiłam was o wysłanie zdjęcia przedstawiającego prawdziwą naturę waszych psiaków. Znaleźli się wśród nich marzyciele, kanapowcy, podróżnicy, dusze towarzystwa… Poniżej prezentuję zdjęcia zwycięzców. Poznajcie:

Damcię, której prawdziwą naturą jest leniuchowanie.
Milkę, czyli prawdziwego mazurskiego wilka morskiego.
Milivę – podróżniczkę oraz zdobywczynię koron… drzew 😀

Osoby, które wysłały te trzy zdjęcia wygrały obroże oraz smycze z serii Convenience od firmy HUNTER. Natomiast osoby, które przesłały poniższe zdjęcia wygrywają bidony ufundowane przez firmę HUNTER. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję!!!

Aika uwielbia wygrzewać się na słońcu.
Gordon jest urodzonym modelem.
Vesper uwielbia aportować.
Luna kocha przejażdżki rowerowe.
Jakier jest psem podróżnikiem. Tu zdobywa szczyt Monte Gambarogno w Szwajcarii.

Jeszcze raz ogromne gratulacje dla zwycięzców 😀 Odezwę się do was mailowo w sprawie szczegółów przesyłki. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły w konkursie z okazji trzecich urodzin Piesologii. Macie naprawdę niesamowite psiaki! Nie martwcie się, jeśli tym razem nie udało się zgarnąć nagrody. Na pewno pojawią się kolejne konkursy z super fajnymi nagrodami. Zachęcam więc do śledzenia bloga i zapisania się na newsletter, żeby nic wam nie umknęło. Teraz możemy już przejść do podsumowania trzeciego roku Piesologii.

Najpopularniejsze posty i filmy

Ostatni rok był dość szalony. Na drugie urodziny bloga przeniosłam się na nową platformę i zmieniłam szatę graficzną. Chyba przypadła wam do gustu, bo w ubiegłym roku zaglądaliście na moje posty ponad 360 000 razy. Najpopularniejszymi wpisami były te o macie węchowej, o tym jak karać psa oraz jak nauczyć szczeniaka, by nie gryzł nas po rękach. Niezmiennie ogromną popularnością cieszy się kanał Piesologii na YouTube. Jest nas tam już ponad 32 000 😀 Najpopularniejszymi filmami w tym roku były te o tym jak zrobić szarpak dla psa, wszystkie rzeczy moich psów oraz siedem sposobów na spokojne powitania bez skakania.

Seminaria

Przez ostatni rok udało mi się zrealizować kilka świetnych projektów. Kilka pomysłów niestety wciąż czeka na swoją realizację. Przede wszystkim udało mi się wziąć udział w kilku ciekawych seminariach między innymi w prowadzonym przez Alexę Caprę seminarium „Agresja oczami psa i nowa perspektywa w szkoleniu” oraz „Terapia agresji przez komunikację” prowadzone przez włoskiego trenera Michele Minnuno. W kolejnym roku chciałabym wziąć udział w większej ilości seminariów i warsztatów. Mam ciągły niedosyt wiedzy 😀

Seminarium z Michele Minnuno

Piesologia świat

W lutym udało mi się odwiedzić w Szanghaju Weronikę Truszczyńską i pogadać trochę o losie psów w Chinach. Miałam nadzieję, że uda mi się w tym roku więcej pojeździć po świecie i nagrać więcej filmów z cyklu „Piesologia świat”. Niestety życie potoczyło się inaczej, ale nie rezygnuję z tego cyklu i mam nadzieję, że w przyszłym roku zobaczycie nowe filmiki z ciekawymi gośćmi.

Moje spotkanie z Weronikę Truszczyńską

Ogólnopolska Konferencja Behawioryzmu Zwierząt

W kwietniu miałam ogromną przyjemność opowiedzieć uczestnikom pierwszej „Ogólnopolskiej Konferencji Behawioryzmu Zwierząt” o etapach rozwoju psów ze szczególnym uwzględnieniem krytycznych okresów lękowych oraz o pracy z psami nadpobudliwymi. W konferencji wzięło udział ponad 400 uczestników wśród których przeważali behawioryści, lekarze weterynarii, trenerzy, właściciele hotelików, wolontariusze pracujący w schroniskach oraz studenci.

Mój wykład na pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Behawioryzmu Zwierząt

Sklep z gadżetami Piesologii

Ruszył też sklep z gadżetami Piesologii. Możecie tam znaleźć koszulki, bluzy, saszetki na smakołyki, kubeczki i plecaki z logiem Piesologii. Obecnie dostępnych jest kilka wzorów dla dzieciaków i dorosłych. W przyszłości na pewno pomyślę nad nowymi wzorami i kolorami. Być może pojawią się też na gadżetach zdjęcia Wektora i Hakera 😀

Gadżety Piesologii

Drugie Wyzwanie Piesologii

W czerwcu ruszyło drugie Wyzwanie Piesologii, w którym wzięło udział ponad 1000 osób! Przez cały miesiąc uczestnicy Wyzwania dzielnie pracowali ze swoimi psami i poszerzali wiedzę z zakresu szkolenia psów, żywienia ich oraz wzajemnej komunikacji. Podczas Wyzwania udało mi się pierwszy raz zorganizować wideo rozmowy, dzięki którym mogłam na żywo odpowiadać na wasze pytania. Organizowanie wyzwań sprawia mi sporo frajdy. Postaram się przygotować dla was kolejną edycję Wyzwania na wiosnę 2018. Póki co cały mój czas zajmuje przygotowanie kursu luźnej smyczy online. Będzie to kurs poświęcony rozwiązaniu jednego z najczęściej spotykanych problemów – ciągnięcia psa na spacerach. Kurs już niedługo powinien być gotowy dla uczestników Wyzwania Piesologii. Mam nadzieję, że w grudniu uda mi się otworzyć sprzedaż dla wszystkich zainteresowanych. Na pewno będę pisać o tym kursie więcej, gdy uda mi się wszystko przygotować.

Pytanie na śniadanie

W sierpniu zostałam zaproszona wraz z Wektorem i Hakerem do „Pytania na śniadanie”. Nasze występy spodobały się tak bardzo, że mieliśmy okazję pojawić się w telewizji i porozmawiać na psie tematy jeszcze kilka razy. Dzięki temu mogłam zaprezentować między innymi maty węchowe. Przez przypadek Haker zapoznał się w studiu z nową przyjaciółką. Psy szalały, a ich opiekunowie starali się prowadzić merytoryczną dyskusję na temat spokojnego wchodzenia do domu bez skakania. Była też okazja porozmawiać o buldożkach francuskich oraz szpicach miniaturowych.

Wektor i Haker w Pytaniu na śniadanie

Animal Expert

We wrześniu ukazał się pierwszy numer nowego magazynu „Animal Expert”. Znajdziecie w nim między innymi mój artykuł o zabawkach węchowych i o tym jak działa psi nos. Przygotowałam jeszcze kilka fajnych artykułów o zabawkach węchowych, lęku separacyjnym oraz motywacji u psów. Warto więc zajrzeć do tego nowego tytułu.

Na koniec chciałabym podziękować wam wszystkim. Za to, że jesteście, że czytacie moje artykuły, oglądacie kolejne odcinki Piesologii. Za to, że jesteście głodni wiedzy i chcecie jak najlepiej dogadywać się z waszymi psami. Za to, że tworzycie taką wspaniałą społeczność, która się wspiera. Gdy we wrześniu prosiłam was o pomoc w tworzeniu napisów do filmów nie spodziewałam się aż takiego odzewu. Dziś większość filmów ma już zrobione napisy w języku polskim, a niektóre nawet w innych językach! W imieniu swoim oraz wszystkich osób niesłyszących bardzo serdecznie dziękuję. Dostaję od was masę pozytywnej energii i wsparcia i z tą energią rozpoczynam czwarty rok Piesologii 😀