z psem nad morzem

W końcu nadeszły długo wyczekiwane wakacje. Rok temu byliśmy z Wektorem nad morzem w Dębkach i tu możecie o tym więcej poczytać. W tym roku postanowiłam zabrać oba psiaki na wakacje w to samo miejsce. Dla Hakera był to pierwszy tak długi i daleki wyjazd. Dla mnie też było to pewnego rodzaju wyzwanie, bo jeszcze nigdy nie podróżowałam z dwoma psiakami naraz. Okazało się jednak, że nie jest to szczególnie trudne.

Tym razem postanowiłam udokumentować nasze wakacje w postaci trzech krótkich vlogów. W pierwszym z nich możecie zobaczyć jak pakuję psiaki na wyjazd, jak zabezpieczam jedzenie dla psów, by mi się nie rozmroziło podczas podróży oraz jak wyglądał nasz psiolubny pokój. Ponieważ Haker nigdy wcześniej nie widział tak dużej plaży, morza i fal, nagrałam też jego pierwszą reakcję na morze.

 

W kolejnym vlogu chciałam wam pokazać jak wygląda nasz plażing. Pogoda jednak nieco pokrzyżowała moje plany i zamiast się opalać, wybraliśmy się na spacer nad uroczą rzekę Piaśnicę. Są na niej organizowane spływy kajakowe i jak zobaczycie we vlogu, niektórzy spływają nią kajakiem z psami 🙂 Piaśnica swój bieg zaczyna na obszarze Puszczy Darżlubskiej, a kończy malowniczym ujściem do morza na wysokości Dębek.

Gdy w końcu wyszło słońce, udaliśmy się na psią plażę. W Dębkach została wydzielona jedna, dość mała (tylko 100m) taka plaża na wysokości zejścia nr. 18. We vlogu możecie zobaczyć jak psia plaża wygląda i jak wygląda moje plażowanie z dwoma wyżłami.

Pogoda nad polskim morzem nie rozpieszcza, dlatego w ostatnim vlogu wybraliśmy się na spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu Diabelskiego Kamienia. Jest to największy w okolicy (3,5 m wysokości, 7 m długości oraz 20 m w obwodzie) głaz narzutowy, który przywędrował do nas wraz z lodowcem ze Skandynawii. Oczywiście jego pojawienie się w lasach niedaleko wsi Odargowo jest owiane legendami i mitami, o których opowiadam we vlogu 😉

Przy okazji odwiedziliśmy też jezioro Żarnowieckie oraz elektrownię wodną w Żarnowcu. Jest to największa elektrownia szczytowo-pompowa w Polsce. Jej dolny zbiornik stanowi jezioro Żarnowieckie, a górny wybudowano na wysokości dawnej wsi Kolkowo. Obecnie znajduje się tam, oprócz sztucznego zbiornika wodnego, wieża widokowa „Kaszubskie Oko” oraz kompleks turystyczno-rekreacyjny ze sztucznymi dinozaurami, mini golfem, kręglami i innymi atrakcjami dla turystów. Nad jeziorem Żarnowieckim majaczą też pozostałości po elektrowni jądrowej, której budowa rozpoczęła się w 1982 r., a w 1989 r. została zaniechana.

Na koniec przypomnę tylko, że już jutro rusza czwarta edycja Wyzwania Piesologii. Jeśli jeszcze nie wiecie, czym są Wyzwania Piesologii to wszystkie szczegóły znajdziecie tu. Zaznaczę tylko, że udział w Wyzwaniu jest całkowicie darmowy i każdy bez względu na wiek, czy miejsce zamieszkania, może wziąć w nim udział. W tej edycji zajmiemy się emocjami psa. Poznacie kilka prostych ćwiczeń na wyciszenie psa oraz naukę samokontroli w codziennych sytuacjach. Jeśli wasz psiak jest nadpobudliwy, reaktywny i nie radzi sobie z emocjami, to to Wyzwanie jest właśnie dla was.

Mam nadzieję, że vlogi się wam spodobały 🙂 Piszcie w komentarzach jeśli chcielibyście oglądać więcej tego typu filmów na kanale Piesologii. Jestem też bardzo ciekawa jak wy spędziliście wakacje? Zabraliście ze sobą psiaki czy zostały w domu? Macie jakieś fajne psiolubne miejscówki do polecenia?