Szczeniaki urodziły się 4.12.2014, ale dopiero niedawno udało mi się je odwiedzić. Mama szczeniaków broniła ich dzielnie przed obcymi, a ja nie chciałam jej niepotrzebnie niepokoić. Dlatego wybrałam się z wizytą do hodowcy dopiero, gdy psiaki miały 18 dni.

W tym wieku szczeniaki mają już otwarte oczy i uszy. Zaczynają się pierwsze zabawy i przepychanki. Całkiem nieźle się już przemieszczają, choć ich ruchy są jeszcze chwiejne i niepewne. Szczeniaki nie mają jeszcze ząbków. Ich główną aktywnością jest nadal jedzenie, wydalanie i spanie. Zaczynają już jednak interesować się otoczeniem i sobą nawzajem.

Z wizytą u hodowcy... czyli odwiedzamy szczeniaki!

Mama szczeniaków przyjęła mnie dość niskim ostrzegawczym warknięciem. Jednak szybko zorientowała się, że nie stanowię zagrożenia i pozwalała mi bawić się ze swoimi dziećmi. W swojej roli odnajduje się doskonale, mimo że to jej pierwszy miot. Opiekuje się szczeniakami, karmi je i dokładnie czyści. Gdy tylko ktoś podnosi szczeniaki, zawsze jest blisko i kontroluje sytuację. Jest oazą psiego spokoju i wyrozumiałości.

Z wizytą u hodowcy... czyli odwiedzamy szczeniaki!

Ostatecznie ma do wykarmienia aż 9 (!) szczeniąt. Hodowcy nie przewidywali tak licznego miotu, a już na pewno nie przewidywali, że urodzi się 8 piesków i tylko jedna sunia. Ja oczywiście jestem przeszczęśliwa, ponieważ będę miała z czego wybierać 🙂 Gorzej z chętnymi na sunię, których jest zdecydowanie więcej, no a sunia tylko jedna (królewna).

Z wizytą u hodowcy... czyli odwiedzamy szczeniaki!

Szczeniaki trafią do swoich nowych domów między 8 a 10 tygodniem życia. Mam nadzieję, że wcześniej uda mi się jeszcze raz odwiedzić hodowcę. Póki co zostawiam was z filmikiem z naszej drugiej wizyty. Ostrzegam! Przygotujcie się na masę szczeniakowej słodkości ;D Przy okazji zwróćcie uwagę, że dodałam z prawej strony bloga linki do wszystkich moich fanpage’y, twitterów, instagramów i youtubów. Klikajcie, lajkujcie i subskrybujcie jeśli chcecie być na bieżąco z tym co się u nas dzieje.