Być może zauważyliście, że w zakładce “Zapisz się na kurs” pojawiła się nowa opcja warsztaty luźnej smyczy. Wiele osób pisze mi, że spacer z psem to najgorszy koszmar. Psiaki wyrywają wam ręce ze stawów, wyskakują do innych psów, ciągną mocniej niż porządny traktor. A przecież nie tak powinno być. Spacer z psem powinien być czystą przyjemnością, chwilą relaksu w zabieganym świecie i okazją do budowania dobrej relacji z psem. Dlatego też postanowiłam stworzyć intensywne warsztaty luźnej smyczy.

Powstało wiele książek, artykułów i filmów przedstawiających różne sposoby na radzenie sobie z ciągnącym psem. Na moim kanale też znajdziecie filmik, w którym pokazuję kilka podstawowych technik. Jednak wiem, że nie wszystkim ten filmik pomógł i nie na wszystkie psiaki takie techniki będą skuteczne. Z chodzeniem na smyczy jest trochę jak z tańcem. Ciężko nauczyć się tańca z książek. “Krok w przód, dwa kroki w bok…” jak to niby ma wyglądać…? Łatwiej podejrzeć coś na filmie. Jednak dopiero stając na parkiecie z drugą osobą i słysząc muzykę możemy rzeczywiście dobrze nauczyć się tańczyć. Podobnie jest z chodzeniem na luźnej smyczy. Nie każdy właściciel psa załapie odpowiednie techniki z książek czy filmików i będzie potrafił zastosować je w praktyce. Nie każda technika sprawdzi się dla twojego psa. Dlatego uważam, że forma warsztatów prowadzonych w małych grupach jest najbardziej efektywnym sposobem nauczenia psa chodzenia na luźnej smyczy.

Na czym polegają warsztaty luźnej smyczy?

Warsztaty luźnej smyczy to bardzo intensywne cztery lekcje, odbywające się raz w tygodniu (w niedziele rano, lub w czwartki po południu) w Warszawie. Na zajęciach odpowiadam na pytanie, dlaczego pies ciągnie na smyczy. Omawiam akcesoria spacerowe i doradzam co wybrać, obrożę czy szelki. Pokazuję jak nauczyć psa skupienia uwagi na przewodniku nawet przy rozproszeniach. Uczę jak zmienić rytuał podczas wychodzenia na spacer tak, by już od początku psiak szedł spokojnie. Podczas warsztatów ćwiczymy opanowanie emocji na spacerze i spokojne mijanie psów. Nauczę was jak stać się przewodnikiem psa i jak sprawić, by chciał za wami podążać. Dużą wagę przykładam też do nauki prawidłowej komunikacji z psem za pomocą smyczy. Bo właśnie tym powinna być smycz – narzędziem komunikacji. Jeśli spacer z psem nie jest dla was czystą przyjemnością, tylko przykrym obowiązkiem i chcecie to zmienić zapraszam do zapisania się na warsztaty luźnej smyczy.